Karta upominkowa Start Masaż
Zabiegi 
Ajurweda Cennik Aktualności
Kontakt RODO

 


Veda to wiedza, ajur oznacza życie. Słowo ajurweda można więc przetłumaczyć jako wiedzę o życiu.
Informacje o Ajurvedzie, najstarszej ze znanych nam nauk medycznych, pojawiły się w formie przekazów ustnych już ok. 5 000 lat temu. Natomiast najstarszym pisanym świadectwem sztuki leczenia, jest licząca ok. 2 000 lat Rigweda, zawierająca rozprawy o higienie, diagnozie i terapii.

Ajurweda to najstarszy na świecie system medyczny i filozoficzny, wywodzący się ze starożytnych Indii. Ajurweda to medyczno-metafizyczna życiowa wiedza o uzdrawianiu, matka wszelkiej sztuki leczenia i jednocześnie filozofia sztuki życia, której istotą jest świadome dążenie człowieka do pełnej równowagi na poziomie ciała, ducha i umysłu. Jest to system filozoficzny zajmujący się naturą, celem i sensem ludzkiego życia. Obejmuje metafizykę i fizykę (obecnie można się odnieść do zasad fizyki kwantowej), zdrowie i chorobę, szczęście i smutek. W wedyjskiej wiedzy celem życia jest samopoznanie i samospełnienie.

Ajurweda to system holistycznej medycyny naturalnej. Ajurwedyjska wiedza medyczna ujmuje człowieka holistycznie i dotyczy każdego aspektu ludzkiego życia, koncentrując się na zapobieganiu chorobie, a gdy do niej dojdzie usuwaniu jej źródła, a nie jej objawów. Zgodnie z ajurwedyjską definicją zdrowia, pełne zdrowie nie opiera się jedynie na braku wyraźnych symptomów chorobowych, lecz stanowi stan absolutnie dobrego samopoczucia w całej swojej istocie. Medycyna ajurwedyjska nie zajmuje się pojedynczym organem, lecz traktuje ciało jako całość. Jej istotą jest pełne wyzdrowienie, a nie tymczasowa ulga.Copyrigt © 2011  Kwitnąca Wiśnia Centrum Masażu. Wszelkie prawa zastrzeżone.